Kiralama Yardım Hattı:+44-208-196-9510

Bütün Numaraları Göster  

Zadar Havaalanı

Zadar bölgesine hizmet eden havaalanı Zemunik Donji demiryolu hattının 8 kilometre ötesinde bulunmaktadır. Havaalanı geçtiğimiz yıllarda Lufthansa Havayolları’nın uçuş okulu olan InterCockpit’in talim alanıydı. Şu anda da Hırvatistan Hava Kuvvetlerinin ana talim üssü olarak hizmet vermektedir. Zadar Havaalanı Avrupa’da çok ender bulunan özelliklerden birine sahiptir. Taxiway diye tabir edilen uçağın piste çıkana kadar geçtiği yolun bir kısmı halkın araç trafiğine açıktır. Bu yüzden bir uçak kalkış için o yolu kullandığında trafik durur, uçak devam eder ve sonrasında hayat normale döner. Tabi
Hırvatistan’ın Avrupa Birliği uyum süreci içerisinde bu yolun açık kalması gibi bir imkan kalmadığından, sözkonusu yol artık faal değildir. Avrupa’da 16 farklı lokasyona uçuş yapılabilen Zadar Havaalanı Ryanair’in merkez üslerinden biridir. 2012 yılında 370 bin civarında yolcu ağırlamıştır.

Zadar şehri Dalmaçya bölgesinde bulunan ve Adriyatik Denizi’nin kıyısında bir yerleşim yeridir. Zadar tarihi ve kökleriyle Dalmaçya’nın tarihi bölgesi olarak bilinmektedir. Tarih öncesi bir yerleşim yeri olan Zadar gerçekten el değiştirdiği bütün millet ve savaşlardan birşeyler almış bir şehirdir. Bu sebeple onlarca tarihi yapıya ve turistik noktaya sahiptir. Bunlarla birlikte bir çok medeniyetin bu topraklarda bıraktığı hatıraları da sergilemek isteyen Zadar ve Hırvatistan, bölgede bir çok müze açmıştır. Kültür ve tarih odaklı bu Zadar seyahatinizde sizde araç kiralamalısınız. Kaza Hasarından Feragat, Sınırsız Kilometre hakkı gibi anlaşmaların yanında, eğer isterseniz aracınızda GPS veya çocuk koltuğu gibi ekstraları da sipariş edebilirsiniz. Zadar Havalimanı’nda teslim alacağınız aracı yine aynı ofise ya da şehir merkezinde başka bir noktaya bırakabilirsiniz.

Tedarikçilerimizle Tasarruf Edin!

Dollar Alamo Sixt Europcar Hertz Thrifty Budget
Our Helpline

Popüler Araç Kiralama Destinasyonları

Daha fazla araç kiralama lokasyonu için, lütfen aşağıdaki online rezervasyon formumuzu doldurun

7x24 Müşteri Destek

Destek e-mail : support@vipcars.com

© 2021 globalarackiralama.com. Tüm Hakkı Saklıdır.